O vodních postelích

Trápí Vás bolesti zad?
Máte problémy s usínáním a převalováním v průběhu noci?
Máte po ulehnutí do postele neustále studené nohy?
Jste po úrazu a chcete být co možná nejrychleji zase fit?
Máte starch z alergií?
Už jsou Vám nepříjemné po několika letech proleželé matrace?

Je tu řešení!
Vodní postele s funkcí vznášivého spánku, na kterých si maximálně odpočinete.
Správně podpořená páteř bez ohledu na polohu, což snižuje vrtění a převalování se o celých 70% a tím tak dochází k prodloužení a zkvalitnění hluboké fáze spánku.
Optimální rozložení podpory těla a tím tak dokonalé nadlehčení vašeho pohybového aparátu.
Nedochází k otlakům a tím tak ke zhoršení krevního oběhu.
Snadná údržba, díky které nevzniká prostor pro vznik alergenů.

Konvenční matrace

Vodní matrace

 Výhody vodních postelí znají lidé už z dávných dob. Už před 3000 let používali Peršané ke spánku vodní vaky, které si vyráběli z kozích kůží. Je známo, že u francouzského dvora nalévali do vaků teplou vodu, tak uměli využívat blahodárných účinků na vodním lůžku. Terapeutické účinky principu vodního vaku popsal v roce 1851 lékař William Hooper a v roce 1856 bylo zdokonalené vodní lůžko patentováno v Anglii pro anglické nemocnice, kde na něm léčili pacienty s těžkými  popáleninami. Další významné období nastalo v sedmdesátých letech dvacátého století, kdy kalifornský student Charles Hall vypracoval na toto téma svoji diplomovou práci, ve které popsal a zhodnotil význam vodního lůžka na zdravý a kvalitní spánek. Od té doby došlo ke zdokonalení systému, použitých materiálů, byla provedena řada výzkumů a výsledkem jsou vodní lůžka v dnešní podobě.

Vaše záda si vodní postel zaslouží
 Většina dnešní populace má velmi málo pohybu, trpí nadváhou, má špatné držení těla a proto má menší či větší potíže se zády a tím i s nespavostí. Jednou z možností, jak se s tím vypořádat je zakoupení vodního lůžka. Vodní postel Vám bez absolvování intenzivního tréninku umožní klidný a pevný spánek. Kombinace tepla, správné polohy těla s dokonalým odlehčením páteře a tím uvolnění krevního oběhu je předpokladem ke klidnému a hlubokému spánku. Běžné matrace vyvíjejí tlak na tělo v místech kde je člověk nejtěžší. Člověk  vnímá tento tlak jako nepříjemný, stále se převrací a tím i budí. Vodní lůžko je uzpůsobeno tak, že tělo v něm je podloženo rovnoměrně a dochází jen k minimálnímu tlaku. Není proto třeba stálého obracení a spánek je klidný, nepřerušovaný.

Těhotenství a vodní postel
 Spánek na vodní posteli přináší těhotným ženám velké ulehčení v těhotenství. Matrace se přizpůsobuje zcela jejich tělu. Tato přednost spolu s příjemným teplem je pro ně skutečným darem.

Hygienické přednosti vodních postelí
 Jednoduchá péče o vodní postel umožňuje každému dodržovat optimální hygienu během celé životnosti postele. Ani po dlouhých letech se postel neproleží, neboť voda se proležet nemůže. Prach, roztoče a jiné alergeny lze účinně odstranit mytím a čištěním matrace běžnými  čistícími a neagresivními dezinfekčními prostředky. Textilní obal ve kterém je vodní vak uložen, lze po odepnutí vyprat běžnými pracími prostředky na 60°C.